fbpx
Mergata News
Lajme

A do të anulohen zgjedhjet në Podujevë e Mitrovicë të Veriut, flet Ministri Zemaj

a-do-te-anulohen-zgjedhjet-ne-podujeve-e-mitrovice-te-veriut,-flet-ministri-zemaj

Zemaj ka thënë se zgjedhjet në Podujevë e Mitrovicë të Veriut mund të anulohen nëse ka përkeqësim të situatës.

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, tha se do të nxjerrin disa rekomandime për mbajtjen e zgjedhjeve në Podujevë dhe Mitrovicën e Veriut.

Ai tha se në rast nëse do të ketë përkeqësim të situatës me COVID-19, zgjedhjet do të mund të anulohen.

“Do të nxjerrim disa rekomandime për zgjedhjet në Podujevë e Mitrovicën e Veriut. Nëse kemi ndonjë përkeqësim të situatës, zgjedhjet munden me u analu, munden me u shty”, tha Zemaj.

TË NGJAJSHME

Hykmete Bajramit i vjen një mbrojtje nga ish ministri: Hajnia nuk luftohet duke i kërkuar dorëheqje asaj që e kap hajnin

mergata.eu

Shtimi i rasteve me koronavirus, Ramdani tregon se a duhet të mbyllen shkollat

mergata.eu

Kryeziu: Ekonomia për tokë, ministri preokupohet ta arsyetojë tenderin 5 milionësh

mergata.eu