Mergata News
Lajme

68 raste të reja me koronavirus vijnë nga këto komuna

68-raste-te-reja-me-koronavirus-vijne-nga-keto-komuna

Janë konfirmuar 68 raste të reja me koronavirus në Kosovë.

IKSHPK njofton se nga 702 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, 68 kanë dalë pozitive, përcjell ORAinfo.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 21 raste, komuna Gjilan 11 raste, komuna Gjakovë 10 raste, komuna Deçan 6 raste, komuna Pejë 6 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Podujevë 2 raste dhe me nga një rast komunat Ferizaj, Klinë, Lipjan, Mitrovicë, Prizren, Shtime dhe Vushtrri.

Ndërkaq në 24 orët e fundit janë shëruar 33 pacientë kurse një person ka ndërruar jetë./ORAinfo/

TË NGJAJSHME

Baton Haxhiu: Vjosa e vetme kurrë s’mund të kalojë pragun zgjedhor! (Video)

mergata.eu

Rastet e reja me koronavirus, Hoti: Situatën me pandeminë e kemi nën kontroll

mergata.eu

Vjen Paralajmërimi i Fortë nga OBSH, Ja çfarë pritet në Evropë

mergata.eu