fbpx
Mergata News
Lajme

187 pacientë me koronavirus po trajtohen në spitalet e SHSKUK-së, kjo është gjendja e tyre

187-paciente-me-koronavirus-po-trajtohen-ne-spitalet-e-shskuk-se,-kjo-eshte-gjendja-e-tyre

SHSKUK ka publikuar raportin ditor rreth gjendjes së pacientëve të prekur me koronavirus.

187 pacientë po trajtohen për Covid-19 në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet rajonale.

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se 101 prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me Covid-19.

Në Klinikën Infektive po trajtohen 54 pacientë dhe në atë të Pulmologjisë 53. 9 të tjerë po trajtohen në Klinikën e Anestezionit dhe 1 pacientë në Klinikën e Pediatrisë.

Sipas njoftimit, 4 pacientë janë të vendosur në respiratorë, 9 në CPAP, ndërsa 99 të tjerë po trajtohen me oksigjenoterapi.

Më poshtë gjeni raportin e detajuar të numrit dhe gjendjes së pacientëve të infektuar me koronavirus, të cilët po trajtohen nëpër klinikat e QKUK-së dhe në spitalet rajonale.

TË NGJAJSHME

Tërheqja e ambasadës amerikane nga konkursi për kryeprorokurorë, reagon kryeministri Hoti

mergata.eu

Qeveria paralajmëron gastronomët: Respektoni masat, ose vazhdojmë me mbyllje të plotë

mergata.eu

Nëse Kushtetuesja sot e rrëzon Hotin, Kurtit i jepet mundësia të bëhet sërish kryeministër

admin