Fatmir Sejdiu denoncon parregullsitë që LDK po i bën në Kuvend

4 weeks ago
admin

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) po mban Kuvendin Zgjedhor për kryetarin e ri të partisë. Me këtë rast, ish-kryetari i…

Këta janë 58 deputetët e ardhshëm të Lëvizjes Vetëvendosje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve të 14 shkurtit dhe Lëvizja Vetëvendosje ka fituar 50,28 për qind…

4 weeks ago

Bajqinovci: Vjosa Osmani do të jetë presidente e Kosovës, partitë tjera e dinë rrezikun nga zgjedhjet e reja

Intervistë me deputetin e rizgjedhur të LVV-së, Mefail BajqinovciVV synon që në zgjedhjet lokale të merr 74% të komunave të…

4 weeks ago

Hasani: Është përgjegjësi kushtetuese që deputetët të qëndrojnë në sallë kur votohet presidenti

Hasani: Është përgjegjësi kushtetuese që deputetët të qëndrojnë në sallë kur votohet presidenti Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver…

4 weeks ago

Serbët vlojnë nga inati, u zbulua pse Spanja po e pranon Kosovën!

Në Serbi po vlojnë nga inati, se Spanja do të luan me Kosovën, ashtu si e kërkon rendi dhe rregulli…

4 weeks ago

A është e pranueshme Vjosa Osmani për SHBA-në si presidente? Flet Palmer

Zëvendës Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer në një intervistë nuk ka dashur të komentojë nëse Vjosa Osmani është…

4 weeks ago

Lutfi Haziri është marionetë e Hashimit dhe Isës

Njëri ndër kandidatët për kryetar të LDK është edhe Lutfi Haziri. Luta, siç njihet ndryshe, ka shpallur kandidaturën për kryetar…

4 weeks ago

Arsyeja e videoskandalit në partinë e Ramushit

Kosova është tronditur nga videoskandali i publikuar, ku protagonist është Dardan Stublla, bashkëshorti i Melisa Haradinaj Stublla, i cili kërkon…

4 weeks ago

Tentativa e Isa Mustafës për ta njollosur Besian Mustafën, të gjitha arsyet pse ai duhet të jetë kryetar i LDK-së

Besian Mustafa ngjallë emocione në LDKBesian Mustafa njeriu i duhur për kryetar të LDK-së Me 14 mars, Lidhja Demokratike e…

4 weeks ago

Adem Salihaj “godet” Isa Mustafën – ky është kontribuuesi më i madh i shkatërrimit të LDK-së

Ish-deputeti i Kosovës nga radhët e LDK-së, Adem Salihaj po pret që procesi zgjedhor në LDK të jetë i rregullt…

1 month ago